2016 m. lapkričio 17 d., ketvirtadienis

Kanelės

Išbandžiau  Gabrielės kanelių receptą, ir iš visų bandytų, įmantrių - šis labiausiai patiko, viskas aiškiai, konkrečiai. Beja, bandžiau laikyti paruoštą kanelių tešlą ir per naktį ir ilgiau - man tai jokio didelio skirtumo nepadarė. Tad pilnai užtenka palaikyti ir per naktį. 


Reikės:
Pusės litro pieno;
50g sviesto;
2 kiaušinių;
2 kiaušinių trynių;
100g miltų;
250g cukraus;
2v.š. balto romo;
Kelių lašelių vanilės esencijos;
Žiupsnelio druskos;
Trupučio rudojo cukraus.

Pieną ir sviestą sudedam į vieną puodą, užverdam. Nukeliam nuo kaitros ir paliekam pravėsti.

Miltus sumaišome su cukrumi ir druska. Atidedam.

Kiaušinius ir papildomus trynius suplakam plakikliu. Į kiaušinių masę įmaišome miltų ir cukraus mišinį, tada, po truputį, pilame pravėsusį pieną. Sukame rankiniu plakikliu, kad nebūtų jokių gumuliukų. Gausime labai skystą tešlą. Gal kiek skystesnę, nei lietiniams.

Pačioje pabaigoje įmaišome romą ir vanilę. Dubenį apdengiame maistine plėvele ir per naktį paliekame šaldytuve.

Kitą dieną, į kanelių formeles įberiame truputį rudojo cukraus (jei formelės metalinės, dar patepame sviestu) ir užpildome jas permaišyta tešla (patogiausia tešlą permaišyti piltuvėlyje su snapeliu, ar arbatinuke).

Pašauname į orkaitę, įkaitintą iki 230 laipsnių. Kepame 10-15 minučių, tada sumažiname temperatūrą iki 180 laipsnių ir dar kepame 45 minutes, kol viršus paruduoja.

Nieko tokio, kad kepdamos, kunkuliuodamos kanelės šiek tik išlipa iš formelių, išėmus iš orkaitės, jos sugrįžta į savo vietas. Jei labai norite šito išvengti, tešlą pilkite ne iki pat viršaus.


Iškepusias kaneles atšaldome šaldytuve.

Šaltinis: G-blogas

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą