2015 m. sausio 11 d., sekmadienis

Žagarėliai "Trapios rožės"

Puikūs žagarėliai, darbo yra, bet dėl tokio grožio tikrai verta pasistengti! :)) O ir tešla šių žagarėlių man labai patiko, gaunasi trapūs, iš jos puikiai galite gaminti ir paprastus žagarėlius. 
Kaip formuoti rožytes puikiai parodyta čia.
Ingredientai: (išeina maždaug 40 žagarėlių-roželių)
300 g miltų
1 kiaušinis ir 4 kiaušinių tryniai
5 v.š. grietinės
1 v.š. spirito (galima keisti 2 v.š. kito stipraus alkoholio, pavyzdžiui, romo)
¼ a.š. druskos
~ 1 v.š. kiaušinio baltymo (lapeliams suklijuoti)
Aliejaus (virimui riebaluose - reikės maždaug 1 l butelio)
Cukraus pudros (apsijoti)
Tiršto džemo (sausainių viduriukams; naudojau aviečių ir raudonųjų serbentų džemą)
1)      Iš persijotų miltų, kiaušinio ir kiaušinių trynių, grietinės, spirito ir druskos suminkykite tešlą Baigiant minkyti, tešlos rutulį kelis kartus pamuškite sunkiu kočėlu, kad būtų vientisesnis. Suminkyta tešla turėtų būti minkšta, elastinga, bet nelipni. Suvyniokite ją į maistinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą maždaug pusvalandžiui.
2)      Pasiruoškite 3 dydžių apvalias formeles tešlai išspausti - aš naudojau 8 cm, 6 cm ir 4 cm skersmens; jeigu formelės bus banguotais kraštais, rožės išeis subtilesnės. Jeigu formelių neturite, galite panaudoti bet ką, tinkamą apskritimams išspausti (pavyzdžiui, didesnį puodelį, vyno taurę ir mažą taurelę - svarbu, kad jų diametras skirtųsi). Išbrinkusią tešlą padalinkite į kelis gabaliukus (aš dalinu į 8). Imkite vieną gabaliuką ir plonai iškočiokite; likusią tešlą pridenkite, kad nedžiūtų. Atsiminkite - kuo ploniau iškočiosite, tuo trapesni ir gardesni bus žagarėliai. Kiekvienam sausainiui išspauskite tris skirtingų dydžių apskritimus.
3)      Suformuokite sausainius: kiekvieno apskritimo kraštą peiliu įpjaukite 4-6 vietose, bet taip, kad ties centru liktų maždaug monetos dydžio sveika "salelė". Didžiausio apskritimo centrą patepkite kiaušinio baltymu ir uždėkite vidutinio dydžio apskritimą. Stenkitės, kad apatiniame ir viršutiniame apskritimuose padaryti pjūviai nebūtų vienoje linijoje. Kiaušinio baltymu patepkite antrojo apskritimo centrą ir uždėkite mažiausią apskritimą. Dabar nykščiu sausainio centrą paspauskite taip, kad apskritimai gerai suliptų, o centre liktų duobutė. Taip suformuokite visus sausainius.
4)       Prikaistuvyje gerai įkaitinkite aliejų - aš jo naudoju visą butelį, nes sausainiai būna pakankamai dideli, ir jeigu bus per mažai riebalų, jie ims liesti prikaistuvio dugną ir degti. Kai riebalai gerai įkais, ugnį sumažinkite: jeigu kaitra bus per didelė, sausainiai išeis labai tamsūs. Priklausomai nuo prikaistuvio dydžio, į riebalus dėkite po 2-4 žagarėlius žiedeliais žemyn - apatinis didysis apskritimas turi būti viršuje; turėkite galvoje, kad virdami sausainiai išsipūs, todėl jų į prikaistuvį nepridėkite per daug. Virkite, kol apatiniai roželės žiedlapiai gražiai parus, tuomet roželes apverskite, kad sutvirtėtų ir parustų jų apačia. Išgriebkite kiaurasamčiu ir sudėkite ant virtuvinio rankšluosčio, kad susigertų likęs aliejus. Taip išvirkite visas roželes.
5)      Šiek tiek pravėsusias roželes apsijokite cukraus pudra - būkite dosnūs, nes į žagarėlių tešlą cukraus nededama. Tuomet į roželių viduriuką įkrėskite po lašą uogienės (kai kas deda, pavyzdžiui, cukruotas vyšnias). Sudėkite į serviravimo indą ir patiekite tą pačią dieną.

2 komentarai:

  1. Rita, smagu, kad prisiruošei išmėginti receptą :) Aš pati šiuos žagarėlius irgi labiausia mėgstu dėl jų grožio, planuoju ir per šias Užgavėnes kepti:)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Tikrai nuostabūs jie, iš tikrųjų jau ne vieną kart teko kepti, gavau užsakymui šventėms iš šeimos narių :)) Ačiū Jums už receptą!

      Panaikinti