2014 m. rugpjūčio 6 d., trečiadienis

Sausainiai su uogiene

Labai skanūs, traškūs sausainiukai. Naudojau šiemet virtą raudonųjų serbentų ir aviečių džemą, o kaip jis čia tiko mmm..;}} Gyvenimas yra sausainis..
Reikės:
120 g sviesto
250 g miltų
80 g cukraus
1 šaukštelio kepimo miltelių
1 pakelio vanilinio cukraus
1 kiaušinio trynio
2-3 šaukštų pieno
apie 150 g aviečių uogienės

cukraus pudros pabarstyti
1. Atšaldytą sviestą (tik ką iš šaldytuvo) sutarkuojame burokine tarka ir sumaišome su miltais. Svarbiausia, kad sviestas nepradėtų tirpti ir kad visas tolygiai susimaišytų su miltais.
2. Į sviesto ir miltų mišinį suberiame cukrų ir pirštais viską gražiai trupiname bei maišome, kad pasidarytų tokie trupiniai. Bet pernelyg ilgai netriname, nes sviestas neturi ištirpti, o turi gražiai susivelti su miltais ir cukrumi.
3. Į tą tešlą įdedame kiaušinio trynį ir 2 šaukštus pieno, greitai suminkome tešlą. Kartais gali prireikti dar vieno kito šaukšto pieno. Kai tik viskas sukimba į gumulą, daugiau nebeminkome, o suvyniojame tešlą į maistinę plėvelę ir padedame į šaldytuvą valandai pailsėti.
4. Po valandos iš tešlos kočiojame ir darome sausainius, naudojant formeles. Išpjauname apskritimus, viename sausainių poros apskritime padarome skylutes. Aš tam naudoju vaikiškų flomasterių kamštelius arba kvepalų kamštelius
5. Kepame 180 C orkaitėje apie 10-12 minučių, kol truputį pagels, neperkepiname.
6. Kol dar šilti tepame uogiene ir klijuojame.

Šaltinis: Beatos virtuvė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą