2015 m. vasario 12 d., ketvirtadienis

Vištienos kepenėlių paštetas

Iš tikrųju kepenėlių paštetą pati gaminau pirmą kartą, bet be galo mėgstu mamos gaminamą su brendžiu.. :)) Tačiau pamačiau įrašą blog'e "Little things..." ir nusprendžiau pati pasigaminti pašteto, ingridientus pasiderindama pagal savo skonį, kadangi nemėgstu saliero jo nedėjau, kaip ir čiobrelių nedėjau, naudojau tik druską ir pipirus. :) Skonis tikrai laaabai geras, labai rekomenduoju, pati gaminsiu tikrai ne kartą!  Aš gaminau iš pusės normos, gavosi tiek keik matosi dubenėlyje, tačiau receptą nurodau originalų.
Reikės:
500 g. vištienos kepenėlių 
1/2 nedidelio saliero galvos
2 morkų
1 svogūno
20 g. sviesto
1 kietai virto kiaušinio
Čiobrelių (tinka džiovinti ar švieži. Pakeisti galima rozmarinu)

Drusko/pipirų
1. Visas daržoves nusilupame. Svogūną susipjaustome kubeliais, morkas ir salierą susitarkuojame. Viską kepame keptuvėje, ant vidutinės kaitros, kad daržovės pasidarytų minkštos.
2. Pasiruošiame kepenėles: jas nuplauname (kol daugiau mažiau nebelieka kraujo), nusipjaustome visas keistas ir neptrauklias odytes. Susipjaustome nedideliais gabalėliais, taip jos greičiau apkeps. Kepame truputėlyje sviesto (nesudėkite viso kiekio) ir šlakelyje aliejaus. Ar jos iškepusios galite patikrinti perpjaudami didesnį gabaliuką - vidus kaip ir išorė turi būti pilkos spalvos.
3. Visas iškeptas daržoves ir kepenėles sudedame į vieną indą. Sudedame visa sviesta pjaustytą mažesniais kubeliais, dedame druskos ir pipirų.  Taip pat įdedame ir kietai virtą kiaušinį. Viską blenderiu sutriname iki vientisos masės. Paragaujame ir prisitaikome, ar reikia daugiau prieskonių.

Recepto šaltinis: Little things...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą