2013 m. liepos 4 d., ketvirtadienis

„Liuks“ čeburekai

Įdarui reikės:          
Kiaulienos faršas, 500 g
Ropiniai svogūnai, 2 vnt.
Vanduo, 110 ml
Vištienos sultinio kubeliai, 8 g
Druska          
Juodieji malti pipirai            
Kvapieji malti pipirai
Tešlai reikės:            
Kvietiniai miltai, 750 g (niekad tiek nesudedu, miltų pradžiai dėkite apie 500-600 g ir po to įberkite, jei dar trūksta)
Šviežios mielės, 40 g
Pienas, 600 ml
Cukrus,  5 g
Druska

Aliejus kepimui 

Ruoškite įdarą: svogūnus nulupkite ir supjaustykite vienodais mažais kubeliais. Sumaišykite juos su faršu. Į faršą supilkite vandenį, sutrupinkite du trečdalius vištienos sultinio kubelio, įberkite druskos, juodųjų ir kvapiųjų pipirų ir gerai išmaišykite. Įdarą laikykite šaldytuve, kol bus paruošta tešla.
Apie 120 ml pieno pašildykite iki 40 laipsnių temperatūros, berkite į jį cukrų, sudėkite mieles ir išmaišykite, kad neliktų mielių gumulėlių.
Į dubenį sudėkite miltus, supilkite mielių mišinį, likusį pieną, įberkite žiupsnelį druskos ir minkykite. Stebėkite, kad tešla nebūtų per skysta. Dubenį uždenkite rankšluosčiu ir palikite tešlą šiltoje vietoje apie 20 minučių, kad pakiltų.
Tada tešlą vėl paminkykite ir dar kartą palikite apie 20 minučių pakilti.
Ant miltais pabarstyto stalo iškočiokite didelį maždaug 2-3 milimetrų storio tešlos lakštą ir išpjaukite 20 cm skersmens skritulius. Ant tešlos skritulio tolygiai tepkite paruoštą mėsos įdarą, palikdami 3 cm kraštus. Skritulį  perlenkite pusiau ir užspauskite kraštus.
Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir kepkite, kol gražiai apskrus abi čebureko pusės. Kai iškeps, padėkite ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų riebalai.
Recepto šaltinis: Mamos dienoraštis

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą